• pl
  • en
  • de

Aktorka D. Chwedorowicz | Organizacja wesel oraz imprez okolicznościowych

Aktorka D. Chwedorowicz

Fotografia - Hektor Werios

Dorota Chwedorowicz- Aktorka, pedagog teatru, animator kultury, plastyk, scenograf. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej kierunek Pedagogika o specjalności animacja społeczno- kulturowa . Ponadto ukończyła Studium Technik Scenograficznych. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt i założycielką Teatru XL. Brała udział w wielu warsztatach teatralnych i wokalnych z reżyserami i muzykami z Polski, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Rosji. Grała i śpiewała gościnnie na deskach warszawskich teatrów takich jak: Sala Kongresowa, Teatr Komedia, Teatr Rampa, Teatr Stara Prochownia oraz Theatre 144 i La Petit Theatre w Grenoble. Współpracowała z Anną Dziedzic, Katarzyną Łęcką, Sylwestrem Biraga, Andrzejem Marią Marczewskim, Szczepanem Szczykno, Marcinem Wrona, Piotrem Wawer, Olgą Stachwiuk, Siergiejem Timofeev. Obecnie aktorka Teatru Druga Strefa.

Hektor Werios to fotograf artysta, który na swych zdjęciach maluje przepiękne obrazy. Posiada niesamowitą wyobraźnię i intuicję. Znakomicie operuje światłem. Wie jaki efekt chce osiągnąć, dzięki czemu potrafi wydobyć z aktora to co według niego jest najciekawsze. Podczas sesji daje aktorowi możliwość pokazania swojej osobowości, która inspiruje go do uwiecznienia na fotografii najbardziej interesujących momentów . Podchodzi do swojej pracy z dużym zaangażowaniem i starannością. Jest profesjonalistą pod  każdym względem. Jednocześnie jest niesamowicie sympatycznym i zabawnym człowiekiem, przy którym można czuć się bardzo swobodnie. Miło pracuje się z osobą, od której bije pasja i satysfakcja z tego co robi. To inspiruje do dalszych działań. 

Kiedy Hektor zaproponował mi sesję od samego początku niesamowicie się ucieszyłam. Jego zdjęcia docierają do mnie. Wywołują we mnie bardzo pozytywne emocje. Oglądając niektóre albumy miałam wrażenie jakby w ustach rozpływała mi się mleczna czekolada z pstrykającymi kawałkami truskawek  Byłam bardzo ciekawa co wyjdzie z naszej współpracy.

Dziękuję Ci za ten czas i efekty pracy, które pozytywnie mnie zaskoczyły.  Dlatego ogromnie cieszę się, że miałam przyjemność pracować z Hektorem. Dorota Chwedorowicz