• pl
  • en
  • de

Sala weselna Gliwice, Pyskowice, Jemielnica | Organizacja wesel oraz imprez okolicznościowych

Nasza Historia

Gabriela Jendrysik wychowała się w małej miejscowości Świbie

Gabriela Jendrysik

Dorastała w rodzinie ogrodników co sprawiło, że od wczesnego dzieciństwa zostało w niej zaszczepione zamiłowanie do układania kwiatów. Po ukończeniu szkoły w 1993 r. postanowiła otworzyć własną pracownię florystyczną.

Pomysł okazał się trafnym, kwiaciarnia zaczęła dobrze prosperować, jednakże pojawiły się problemy z lokalem, więc spojrzała przychylnym okiem na sąsiadującą starą kamienicę, która niestety miała już swojego nabywcę.
Przypadek jednak sprawił, że kupiec w dniu podpisania umowy zrezygnował.

W tej XIX wiecznej kamienicy niegdyś istniało gospodarstwo rolne posiadające salę weselną, a po II wojnie światowej  zaczęła funkcjonować dawna Restauracja "Oaza", w której również organizowano przyjęcia weselne.
W późniejszych latach lokal miał wielu najemców co było powodem, że budynek i teren wokół niego były w bardzo złym stanie.

Zniszczenia i ogrom prac nie przeraziły młodej dziewczyny i tak pod koniec XX wieku dom z duszą został jej własnością.
W 1998 r. duch starej "Oazy" odszedł w zapomnienie i rozpoczął się nowy etap  rozwoju restauracji, jedyne co pozostało z tamtych lat to nazwa "Oaza".  W ten oto sposób spełniło się kolejne marzenie o sztuce tworzenia przyjęć weselnych.

Cel był taki, aby to miejsce jak żadne inne posiadało harmonijnie określoną formę, w której w skład na równi z wystrojem wnętrza wchodzą: smak, zapach, kolor i dźwięk. Walory te sprawiają, że każde z organizowanych przyjęć weselnych będzie niepowtarzalne.

Odrestaurowanie kamienicy było wielkim wyzwaniem, ale z pomocą męża i rodziny jej kolejne marzenie się spełniło.
W pierwszej kolejności przeniosła do jednego z pomieszczeń kamienicy swoją kwiaciarnię.
Później przyszedł czas na salę balową, w której pierwsze przyjęcie zostało zorganizowane 2.05.1999r, natomiast pierwszym weselem było właśnie wesele Gabrieli i Lucjana. W późniejszym czasie została otwarta nowa sala bankietowa na przyjęcia okolicznościowe.

Gabriela Jendrysik idąc z duchem czasu i wymaganiom Gości stworzyła romantyczny i urokliwy ogród, gdzie młoda para może robić zdjęcia ślubne. Do Państwa dyspozycji został przeznaczony wygodny parking, a dla spragnionych odpoczynku i relaksu - taras.

Czas mijał szybko co pozwoliło zorganizować już kilkaset wesel i kilkaset przyjęć okolicznościowych. Po latach podjęła kolejne wyzwanie i odrestaurowała na nowo kamienicę, a przy okazji powstał salon kominkowy, w którego dostojnym wnętrzu oświetlonym krzyształowymi żyrandolami mogą Państwo przeżyć przyjęcie wraz ze swoimi Gośćmi.

To jednak nie koniec marzeń właścicielki Gabrieli Jendrysik